КБВ (кінцевий бенефіціарний власник). Які відомості та в які строки подавати, починаючи з 2020 року.
_________________________________ (назва установи, організації) ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ІНЖЕНЕРА З ОХОРОНИ ПРАЦІ
| ЗАТВЕРДЖУЮ ______________________________ (керівник установи, організації, інша посадова особа, ______________________________ уповноважена затверджувати ______________________________ посадову інструкцію)
_________ ____________________ (підпис) (прізвище, ініціали) “___” ____________ ____ р. |
І. Загальні положення
- Інженер з охорони праці належить до професійної групи “Фахівці”.
- Призначення на посаду інженера з охорони праці та звільнення з неї здійснюється наказом керівника підприємства за поданням начальника відділу охорони праці з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю.
- Інженер з охорони праці підпорядковується безпосередньо начальнику відділу охорони праці.
- ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
ІІ. Завдання та обов’язки
Інженер з охорони праці:
- Здійснює контроль за додержанням у підрозділах підприємства чинного законодавства, правил, стандартів, норм, положень, інструкцій з охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту і охорони навколишнього середовища, за наданням працівникам встановлених пільг і компенсацій за умови праці.
- Розроблює проекти планів щодо поліпшення умов і охорони праці, зміцнення здоров’я працівників.
- Вивчає умови праці на робочих місцях, бере участь у впровадженні більш досконалих конструкцій огороджувальної техніки, запобіжних пристроїв та інших засобів захисту, заходів щодо створення безпечних і здорових умов праці, раціональних режимів праці та відпочинку з урахуванням специфіки виробництва, динаміки працездатності, періодичності фізіологічних функцій людини, а також рекомендацій науково-дослідних установ з організації праці з метою збереження здоров’я і працездатності людей, підвищення змістовності та привабливості праці.
- Бере участь у перевірці технічного стану устаткування, визначенні його відповідності вимогам безпечного ведення робіт, у разі потреби за встановленим порядком вживає заходів щодо припинення його експлуатації.
- Здійснює контроль за роботою аспіраційних і вентиляційних систем, станом запобіжних пристосувань і захисних пристроїв.
- Контролює своєчасність випробувань, перевірок і правильну експлуатацію парових котлів, балонів для стиснутих газів, контрольної апаратури, кранів, підіймачів та іншого устаткування, додержання графіків замірів повітряного середовища, виробничого шуму, вібрації тощо, виконання наказів органів державного нагляду, міжвідомчого і відомчого контролю за додержанням чинних правил, стандартів, норм, положень, інструкцій з охорони праці в процесі виробництва, а також у проектах нових виробничих об’єктів і тих, які реконструюються, бере участь у прийманні їх до експлуатації.
- Розроблює інструкції з охорони праці, програми навчання робітників, організує пропаганду і вивчення працівниками підприємства правил безпечних методів роботи, виробничої санітарії, протипожежного захисту і охорони навколишнього середовища.
- Сприяє упровадженню спеціальних комплексів виробничої гімнастики, створенню комфортних зон, місць відпочинку.
- Проводить інструктаж (навчання) з питань охорони праці працівників підприємства, а також студентів, учнів професійно-технічних училищ і учнів у період проходження ними практики та трудового навчання, організує перевірку їх знань.
- Здійснює постійний контроль за додержанням працівниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту відповідно до вимог щодо охорони праці.
- Бере участь у складанні розділу колективного договору, який стосується питань поліпшення умов праці, зміцнення здоров’я працівників.
- Бере участь у розслідуванні випадків виробничого травматизму, професійних або непрофесійних захворювань, вивчає їх причини, аналізує ефективність запроваджених заходів щодо їх запобігання.
- Контролює правильність складання заявок на спецодяг, спецхарчування, захисні пристрої тощо, своєчасність забезпечення робітників засобами індивідуального захисту, а також витрати підрозділами підприємства асигнувань на охорону праці.
- Складає звітність у строки і за формами, які встановлені органами статистики.
- Виконує окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.
- _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
III. Права
Інженер з охорони праці має право:
- Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.
- Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції по вдосконаленню роботи, пов’язаної з обов’язками, що передбачені цією інструкцією, вносити зауваження щодо діяльності працівників підприємства; пропонувати варіанти усунення недоліків, наявних у діяльності підприємства.
- Вимагати та отримувати особисто або за дорученням безпосереднього керівника у керівників структурних підрозділів та фахівців інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов’язків.
- Залучати фахівців усіх структурних підрозділів до виконання покладених на нього завдань.
- Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні своїх посадових обов’язків.
- ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- Відповідальність
Інженер з охорони праці несе відповідальність:
- За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, – в межах, визначених чинним законодавством України про працю.
- За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, – в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
- За завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
- ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- Інженер з охорони праці повинен знати:
- Закон України “Про охорону праці”, постанови, розпорядження, накази, правила, стандарти, норми, положення та інші документи з охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту і охорони навколишнього середовища, яким надано чинність правових норм, обов’язкових для виконання.
- Основні технологічні процеси виробництва продукції підприємства.
- Методи вивчення умов праці на робочих місцях.
- Організацію роботи з охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту.
- Систему стандартів безпеки праці.
- Психофізіологічні вимоги до працівників, виходячи з категорії важкості робіт, обмеження застосування праці жінок, підлітків, робітників, переведених на легку працю.
- Особливості експлуатації устаткування, яке застосовується на підприємстві, правила і засоби контролю відповідності технічного стану устаткування вимогам безпечного ведення робіт.
- Передовий вітчизняний та світовий досвід з охорони праці.
- Методи і форми пропагування та інформації з охорони праці, техніки безпеки.
- Порядок і строки складання звітності про виконання заходів з охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
- Основи економіки, організації праці, виробництва і управління.
- Основи трудового законодавства.
- _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- Кваліфікаційні вимоги
– Провідний інженер з охорони праці: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з охорони праці І категорії не менше 2 років.
– Інженер з охорони праці І категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра – без вимог до стажу роботи, спеціаліста – стаж роботи за професією інженера з охорони праці II категорії не менше 2 років, бакалавра – не менше 3 років.
– Інженер з охорони праці II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації: для спеціаліста – без вимог до стажу роботи, для бакалавра – стаж роботи за професією інженера з охорони праці не менше 2 років.
– Інженер з охорони праці: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.
– _______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
VII. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою
- За відсутності інженера з охорони праці його обов’язки виконує особа, призначена наказом керівника підприємства, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов’язків.
- Для виконання обов’язків та реалізації прав інженер з охорони праці взаємодіє:
2.1. З _____________________ з питань:
(посада)
______________________________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
2.2. З _____________________ з питань:
(посада)
______________________________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
Керівник структурного підрозділу: | ______ (підпис) | _______________________ (прізвище, ініціали) | “___” ____________ ____ р. |
УЗГОДЖЕНО: Начальник юридичного відділу | _______ (підпис) | _______________________ (прізвище, ініціали) | “___” ____________ ____ р. |
З інструкцією ознайомлений: | ______ (підпис) | _______________________ (прізвище, ініціали) | “___” ____________ ____ р. |