_________________________________ (назва установи, організації) _________________________________ ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ГОЛОВНОГО ТЕХНОЛОГА
| ЗАТВЕРДЖУЮ ______________________________ (керівник установи, організації, інша посадова особа, ______________________________ уповноважена затверджувати ______________________________ посадову інструкцію)
_________ ____________________ (підпис) (прізвище, ініціали) “___” ____________ ____ р. |
- I. Загальні положення
- Головний технолог належить до професійної групи “Керівники”.
- Призначення на посаду головного технолога та звільнення з неї здійснюється наказом керівника підприємства з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю.
- Головний технолог безпосередньо підпорядковується головному інженеру підприємства.
- ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- 5. ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- II. Завдання та обов’язки
Головний технолог:
- Організує розробку і впровадження прогресивних, економічно обгрунтованих ресурсозберігаючих технологічних процесів і режимів виробництва продукції, що випускає підприємство, виконання робіт (послуг), які забезпечують підвищення рівня технологічної підготовки і технічного переоснащення виробництва, скорочення витрат сировини, матеріалів, трудових затрат, поліпшення якості продукції, робіт (послуг) та прискорення темпів зростання продуктивності праці.
- Вживає заходів щодо прискорення освоєння у виробництві прогресивних технологічних процесів, найновіших матеріалів, широкого впровадження науково-технічних досягнень..
- Керує складанням планів упровадження нової техніки і технології, підвищення ефективності виробництва, розробкою технологічної документації, організує контроль за забезпеченням нею цехів, дільниць та інших виробничих підрозділів підприємства.
- Розглядає і затверджує зміни, що вносяться в технічну документацію у зв’язку з коригуванням технологічних процесів і режимів виробництва.
- Контролює виконання перспективних і річних планів технологічної підготовки виробництва, суворе додержання встановлених технологічних процесів.
- Виявляє порушення технологічної дисципліни та вживає заходів щодо їх усунення.
- Керує роботою з організації та планування нових цехів і дільниць, їх спеціалізації, освоєння нової техніки, нових високопродуктивних технологічних процесів, виконання розрахунків виробничих потужностей та завантаження устаткування, підвищення технічного рівня виробництва і коефіцієнта змінності роботи устаткування, розробки та перегляду технічних умов і вимог до сировини, основних та допоміжних матеріалів, напівфабрикатів, упровадження прогресивних норм трудових витрат, витрачання технологічного палива і електроенергії, сировини та матеріалів, заходів щодо запобігання і усунення браку, зниження матеріаломісткості продукції виробництва.
- Забезпечує удосконалення технології виготовлення виробів, виконання робіт (послуг), упровадження досягнень науки і техніки, прогресивних базових технологій, високопродуктивних, ресурсозберігаючих та безвідходних технологій, проектування і впровадження технологічних систем, засобів охорони навколишнього середовища, комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів, нестандартного устаткування, технологічної оснастки, пристроїв та інструменту, своєчасне освоєння проектних потужностей, додержання нормативів використання устаткування.
- Здійснює заходи щодо атестації робочих місць.
- Бере участь у роботі з визначення номенклатури параметрів і оптимальних норм точності вимірювань, з вибору необхідних засобів їх виконання, удосконалення методів контролю якості продукції.
- Розглядає проекти конструкцій виробів або складу продукту, державних і галузевих стандартів, а також складні раціоналізаторські пропозиції та винаходи щодо технології виробництва, готує висновки про їх відповідність вимогам економічної технології виробництва.
- Узгоджує складні питання щодо технологічної підготовки виробництва з підрозділами підприємства, проектними, дослідними організаціями, представниками замовників.
- Забезпечує упровадження систем автоматизованого проектування, організаційної та обчислювальної техніки, автоматизованих систем управління устаткуванням і технологічними процесами.
- Бере участь у розробці проектів реконструкції підприємства, заходів щодо скорочення строків освоєння нової техніки і технології, раціонального використання виробничих потужностей, зниження енерго- і матеріаломісткості виробництва, підвищення його ефективності, поліпшення якості продукції.
- Керує проведенням дослідних і експериментальних робіт з освоєння розроблених технологічних процесів, бере участь у промислових випробуваннях нових видів машин і механізмів, засобів механізації та автоматизації виробництва, в роботі комісій з приймання систем і устаткування в експлуатацію.
- Забезпечує визначення ефективності впровадження нової техніки, технології, організації виробництва, раціоналізаторських пропозицій та винаходів, складання звітів про впровадження досягнень науки та передового досвіду.
- Керує працівниками відділу, координує і направляє діяльність підрозділів підприємства, які забезпечують технологічну підготовку виробництва.
- Організує роботу з підвищення кваліфікації працівників відділу.
- 19. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- 20. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- 21. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
III. Права
Головний технолог має право:
- Діяти від імені відділу у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами, представляти інтереси підприємства у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами підприємства, іншими організаціями та органами державної влади.
- Брати участь в підготовці проектів наказів, інструкцій, розпоряджень, а також інших документів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємства.
- Вимагати та отримувати від керівників структурних підрозділів підприємства та фахівців необхідну інформацію.
- Самостійно вести листування зі структурними підрозділами підприємства, а також з іншими організаціями з питань, які належать до його компетенції.
- Взаємодіяти з керівниками всіх структурних підрозділів з питань виробничої діяльності підприємства.
- Давати керівникам структурних підрозділів підприємства, фахівцям вказівки з питань технологічної підготовки виробництва.
- В межах своєї компетенції підписувати та візувати документи; видавати за своїм підписом розпорядження по підприємству з питань технологічної підготовки виробництва.
- Зупиняти виробництво при відходженні від затвердженого технологічного процесу з обов’язковим повідомленням про це головного інженера.
- Вносити пропозиції керівництву підприємства про притягнення до матеріальної та дисциплінарної відповідальності посадових осіб за результатами перевірок.
- Перевіряти діяльність структурних підрозділів підприємства в сфері технологічної підготовки виробництва.
- 11. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- 12. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- Відповідальність
Головний технолог несе відповідальність:
- За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, – в межах, визначених чинним законодавством України про працю.
- За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, – в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
- За завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
- 4. ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- Головний технолог повинен знати:
- Постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з технологічної підготовки виробництва.
- Профіль, спеціалізацію та особливості структури підприємства.
- Перспективи технічного розвитку галузі та підприємства.
- Технологію виробництва продукції.
- Системи і методи проектування.
- Організацію технологічної підготовки виробництва в галузі та на підприємстві.
- Виробничі потужності, технічні характеристики, конструктивні особливості та режими роботи устаткування, правила його експлуатації.
- Порядок і методи планування технологічної підготовки виробництва.
- Технічні вимоги щодо сировини, матеріалів і готової продукції.
- Положення, інструкції та інші керівні матеріали з розробки і оформлення технічної документації.
- Засоби механізації та автоматизації виробничих процесів.
- Методи визначення ефективності впровадження нової техніки і технології, раціоналізаторських пропозицій та винаходів.
- Порядок атестації якості промислової продукції.
- Можливості застосування засобів обчислювальної техніки і методи проектування технологічних процесів з їх використанням.
- Порядок введення устаткування в експлуатацію.
- Досягнення науки і техніки в країні та за кордоном у відповідній галузі виробництва.
- Передовий вітчизняний та світовий досвід у галузі виробництва аналогічної продукції.
- Економіку, організацію виробництва, праці та управління.
- Трудове законодавство.
- 20. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- 21. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.
- Кваліфікаційні вимоги
– Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра – не менше 2 років, спеціаліста – не менше 3 років.
– _______________________________________________________________
______________________________________________________________________.
VII. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою
- За відсутності головного технолога його обов’язки виконує заступник (за відсутності останнього – особа, призначена у відповідному порядку), який набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов’язків.
- Для виконання обов’язків та реалізації прав головний технолог взаємодіє:
2.1. З головним конструктором з питань:
2.1.1. Отримання:
– креслень виробів;
– технічної документації для проектування технологічних процесів;
– технічної документації для розробки нових технологій виробництва;
– _______________________________________________________________.
2.1.2. Надання:
– висновків щодо конструкції виробів, технічних умов;
– узгодження окремих вузлів та деталей виробів;
– пропозицій щодо технологічних питань;
– технологічної документації;
– _______________________________________________________________.
2.2. З начальником відділу технічного контролю з питань:
2.2.1. Отримання:
– висновків про відповідність матеріальних ресурсів вимогам стандартів;
– відомостей про якість продукції, що випускається;
– повідомлень про порушення технологічних процесів;
– _______________________________________________________________.
2.2.2. Надання:
– матеріальних ресурсів на аналіз їх відповідності вимогам стандартів;
– технологічних процесів на узгодження операції контролю якості;
– _______________________________________________________________.
2.3. З _____________________ з питань:
________________________________________________________________.
2.4. З _____________________ з питань:
________________________________________________________________.
2.5. З _____________________ з питань:
________________________________________________________________.
Керівник структурного підрозділу: | ______ ______________________ (підпис) (прізвище, ініціали) | “___” __________ ____ р. |
УЗГОДЖЕНО: Начальник юридичного відділу | ______ ______________________ (підпис) (прізвище, ініціали) | “___” __________ ____ р. |
З інструкцією ознайомлений: | ______ ______________________ (підпис) (прізвище, ініціали) | “___” __________ ____ р. |